konya dil kursu, konya ingilizce kursu

IELTS HAZIRLIK 

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı olan IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir sınavdır. Bu sınav, eğitim dili İngilizce olan eğitim kurumlarında eğitim görmek veya İngilizce'nin geçerli olduğu kurumlarda çalışmak isteyen kişilerin İngilizce yeterliliğini belirlemek amacıyla yapılır. IELTS, tüm ülkelerde uygulanan ve en çok tercih edilen dil sınavlarından biridir. IELTS dünya çapında, aralarında devlet, akademi ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Ülkemizdeki üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olmak isteyen öğrenciler IELTS sınavından geçerli puanı alarak (genelde 6,5 ve üzeri) hazırlık sınıfından muaf olabilirler.

Sınav 4 temel bölümden (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) oluşur. Akademik ve Genel olmak üzere 2 farklı modülü vardır, ancak yüksek öğrenim için geçerli olan Akademik IELTS sınavıdır.

IELTS Kağıt üzerinde (Paper based) yapılmaktadır. Bilgisayar üzerinde de (Computer Based) yapılmaya yeni yeni başlanmıştır. Dinleme ve konuşma modülleri her iki sınav şekli için aynı uygulanırken okuma ve yazma modülleri farklı formatlarda uygulanır. Adaylar 1`den 9`a kadar olan bir puanlama sistemiyle değerlendirilirler. Geçerliliği 2 yıl olan bu sınavda istenilen puan başvurulan yere göre farklılık göstermektedir.

IELTS sınavına yönelik eğitimler C1 veya C2 seviyesinde olan yani Upper Intermediate ve Advanced seviyesindeki öğrenciler için uygundur. Okuma ve yazmaya ayrılan sürenin 60’ar dakika, dinlemeye ayrılan sürenin 30 dakika ve konuşmaya ayrılan sürenin 11-14 dakika arasında olduğu IELTS sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır. 

Listening: Listening bölümünün süresi 30 dakikadır. IELTS uluslararası bir sınav olduğundan bu bölümde pek çok aksan çeşidi bulunabilmektedir.

Reading: Reading bölümü toplam 60 dakikadan oluşmaktadır. Metinler kitap, dergi ve gazete alıntılarıdır. Sorular çoktan seçmeli, tanımlayıcı bilgi, yazarın düşüncelerini tanımlama, başlık eşleştirme, cümle tamamlama, özetleme, tablo tamamlama ve kısa cevaplar verme gibi pek çok çeşitten oluşmaktadır. 

Writing: 2 Essay'den oluşan writing toplam süresi 60 dakikadır. Essaylerin ikisi de birbirinden bağımsız olarak uygulanmaktadır. Bu bölümde önemli olan verilen konunun iyi anlaşılmış olması, konunun açıkça anlatılması ve birden fazla destekleyici açıklama yapılmış olmasıdır. 

Speaking: Speaking bölümü bire bir mülakat şeklinde yapılmaktadır. Speaking bölümünün toplam süresi 11-14 dakika arasında ayrı bir oturum şeklinde düzenlenir. Birinci bölümde aday kendisine sorulan günlük sorulara cevap verir. İkinci bölümde ise adaydan belirli bir konuda konuşması istenir. Daha sonra da adayın bu konu hakkında kendisine yöneltilen sorulara cevap vermesi beklenir. Speaking bölümü test merkezine bağlı olarak daha önce veya sonra yapılabilmektedir.

IELTS hazırlık derslerimize IELTS sınavında uzman anadili İngilizce olan yabancı öğretmenlerimiz girmektedir. IELTS için geçerli olan skor 6,5 puan ve üzeridir. Sistemli bir çalışmayla öğrencilerimiz bu puan ve üzerindeki puanları başarıyla alabilmektedirler.  İki farklı seviyede IELTS hazırlık kurslarımız vardır. C1 - Upper Intermediate seviyesi için IELTS hazırlık programlarımızda eğitim süresi 80 saattir. B2-Intermediate seviyesinde IELTS hazırlık programlarımız 120 saattir.

IELTS eğitimlerimiz 'Teke Tek ve Online' olarak verilmektedir. 

 

Aşkan Mh., Yeni Meram Cd., No:230, Meram,

KONYA, TURKEY

 

Tel: +90.332.325 22 40

Fax: +90.332.325 12 42

E-Mail: info@hasdil.com.tr

 

Fiyat Bilgisi İçin Sizi Arayalım

Bizi takip edin:

 

  • Instagram
  • Facebook Classic

© 2018 by Hasdil.